West Texas High School Score Recap of Week 0
Get the scores of your team every week here at Sportsradio 1340 The Fan all season long.
Frenship 41 Coronado 7
Monterey 16 Hereford 13
Canyon 39 Lubbock High 20
Lubbock Cooper 28 Idalou 26
Shallowater 35 Muleshoe 28
New Deal 29 Clarendon 28
Smyer 26 Lubbock Christian 10
Estacado 40 Plainview 0 /THU
Kingdom Prep 27 Christ the King 26
Caprock 35 Levelland 16
Littlefield 53 Brownfield 10
Abernathy 32 Friona 29
Lamesa 12 Denver City 9
Sunray 62 Floydada 40
Tulia 28 Olton 14
Slaton 27 Lockney 0
Tahoka 43 Crosbyton 18
Sundown 50 Post 8
Sudan 32 Ralls 12
Farwell 33 Morton 27
AP Texas Top 10
Class 5A |
---|
1. Allen (0-0) at Cedar Hill, Saturday.
2. Katy (1-0) beat Galena Park North Shore 34-6.
3. Euless Trinity (1-0) beat Tyler Lee 30-7.
4. Pearland (1-0) beat Houston Madison 45-24.
5. DeSoto (1-0) beat Leander 43-3.
6. Cibolo Steele (1-0) beat SA Madison 35-28.
7. Galena Park North Shore (0-1) lost to Katy 34-6.
8. Coppell (1-0) beat Mesquite Horn 20-7.
9. Round Rock Stony Point (1-0) beat Universidad High School 16-14.
10. Longview (1-0) beat Marshall 30-0.
Class 4A |
---|
1. Aledo (0-1) lost to Stephenville 48-47.
2. Denton Ryan (0-0) vs. Sulphur Springs, Saturday.
3. Lake Travis (0-0) vs. Austin Westlake, Saturday.
4. Cedar Park (0-1) lost to Round Rock Westwood 21-13.
5. La Marque (0-1) lost to Rosenberg Terry 22-21.
6. Brenham (1-0) beat Huntsville 65-16.
7. Smithson Valley (1-0) beat Odessa Permian 40-27.
8. Dallas Highland Park (0-0) vs. Everman, Saturday.
9. Tyler (0-1) lost to Lufkin 34-31.
10. Hewitt Midway (1-0) beat Round Rock 31-14.
Class 3A |
---|
1. Tyler Chapel Hill (1-0) beat Palestine Westwood 74-23.
2. Henderson (1-0) beat Mount Pleasant 47-28.
3. Wimberley (1-0) beat Cuero 34-6.
4. Argyle (1-0) beat Lucas Lovejoy 42-17.
5. Carthage (1-0) beat Jacksonville 43-12.
6. Coldspring-Oakhurst (1-0) beat Kirbyville 49-6.
7. Celina (1-0) beat Carrollton Ranchview 49-6.
8. Gilmer (1-0) beat Atlanta 42-21.
9. West Orange-Stark (0-1) lost to Nederland 21-20.
10. Snyder (0-1) lost to Monahans 23-20.
Class 2A |
---|
1. Daingerfield (1-0) beat Arp 32-25.
2. Tatum (1-0) beat Diboll 20-0.
3. New Boston (1-0) beat De Kalb 48-6.
4. Refugio (1-0) beat Altair Rice 26-7.
5. Omaha Pewitt (0-0) at Texarkana Liberty-Eylau, Friday.
6. Littlefield (1-0) beat Brownfield 53-10.
7. Idalou (0-1) lost to Lubbock Cooper 28-26.
8. Schulenburg (1-0) beat Van Vleck 58-8.
9. Cameron Yoe (0-1) lost to Waco Connally 28-21.
10. Lexington (0-1) lost to Smithville 27-21.
Class 1A |
---|
1. Canadian (1-0) beat Amarillo River Road 48-13.
2. Ganado (1-0) beat Hallettsville 32-0.
3. Windthorst (0-1) lost to Holliday 35-28.
4. Goldthwaite (1-0) beat Thrall 33-0.
5. Mart (1-0) beat Chilton 47-6.
6. Garrison (1-0) beat Hemphill 35-14.
7. Falls City (0-1) lost to Stockdale 34-14.
8. Tenaha (1-0) beat Joaquin 57-22.
9. Mason (1-0) beat Harper 60-6.
10. Munday (0-1) lost to Stamford 47-21.